Tervetuloa Alma Ajo -käyttäjäksi!

Olet kirjautuneena Alma-tunnuksella
Käyttääksesi Alma Ajo -palveluita, sinun tulee hyväksyä Käyttöehdot.

Tervetuloa

Olet luonut Alma-tunnuksen .
Vahvista vielä sähköpostiosoitteesi ennenkuin voit käyttää tunnustasi.
Sähköpostiisi on lähetetty ohjeet vahvistamista varten.
Iso kartta

Alppitähti

Ei hinnoiteltu, Himos, Jämsä, Keski-Suomi Mökki-ID 10008. Väylä 4,
42100, Jämsä. Www-sivut »
10 huonetta,
255 m²
21 vuodepaikkaa
8 makuuhuoneita
Rakennettu 2020
Kuvaus

KAIKKI VUOKRAUKSET JA HINNAT www.himoshuvilat.fi
tai tiedustelut 0500644608 tai asiakaspalvelu@himoshuvilat.fi

255 m², 21 hlöä
Alppitähti on tammikuussa 2020 valmistunut tasokas 21 hengen kokoushuvila, joka sijaitsee Golf resortin mökkialueella. Huvilan sijainti lähellä palveluja ja rinteitä on erinomainen. Alppitähti on laadukkaasti ja yksinkertaisen modernisti varustettu, mikä tekee siitä erinomaisen kohteen niin kokousvieraalle kuin perhelomailijallekin.

Avarassa olohuone-keittiötilassa on upeat maisemat golfkentälle ja Himoksen rinteille, ja siellä on mittatilaustyönä valmistettu ruokapöytä 21 hengelle. Myös kokoustaminen onnistuu mainiosti tämän 5 metrin pituisen pöydän ympärillä. Myyntipalvelustamme on vuokrattavissa videotykki, jonka kuva voidaan heijastaa olohuoneen seinälle. Olohuoneessa myös viihtyisä oleskelutila, tv ja takka, joka luo tunnelmaa.

Huvilan sisääntulokerroksessa on myös neljä makuuhuonetta sekä toinen oleskelutila saunan läheisyydessä. Tässä tilassa on viihtyisä sohvanurkkaus sekä televisio. Saunan lauteille mahtuu kerralla jopa yli kymmenen henkeä ja saunatiloista on kulku terassille, jossa on iso ulkoporeallas.

Yläkerrassa on neljä makuuhuonetta sekä wc.

Huvilan ympärillä on näyttävä kuisti, jonka pihakalusteet ja kaasugrilli ovat käytössä kesä- ja syysaikaan.

Makuutilat:
Alakerrassa neljä makuuhuonetta, joista kahdessa on 3 erillistä vuodetta, yhdessä 2 erillistä vuodetta ja yhdessä parisänky.
Yläkerrassa on neljä makuuhuonetta (mh1: 3 yksittäistä vuodetta, mh2: parivuode, mh3:2 yksittäistä vuodetta, mh4:4 yksittäistä vuodetta).

Keittiön varustus:
Jääkaappi-pakastin, uuni, induktioliesi, mikroaaltouuni, astianpesukone, kahvinkeitin, vedenkeitin, leivänpaahdin, astiasto ja ruoanlaittovälineet.

Muu varustus:
Peitot ja tyynyt, pyykinpesukone, 2 x TV, internet-yhteys, takka, väline- ja puuvarasto, sauna, kesäaikaan käytössä oleva ilmastointi, kaasugrilli ja terassikalusteet kesäaikaan. Huvilassa on 4 wc:tä, joista kolme alakerrassa ja yksi yläkerrassa.

Poreallas:
Huvilassa on ulkoporeallas, jonka voi halutessaan varata käyttöönsä. Ulkoporealtaan hinta 250 €/varausaika.
Tiettyinä aikoina järjestelmä automaattisesti lisää ulkoporealtaan käyttömaksun varaukselle mökin hinnan lisäksi. Ulkoporeallas näkyy varauksella eriteltynä tuoterivinä. Kyseiset ajankohdat voi tarkistaa täältä.

Huomioitavaa:
Majoitushinta ei sisällä lähtösiivousta eikä liinavaatteita.
Pakollinen lähtösiivousmaksu 196 € lisätään kaikkiin varauksiin.
Kohteeseen suositellaan varaamaan pedatut liinavaatteet.

Avaimet noudetaan Himos Center-vastaanotosta

HimosLomat Center VASTAANOTTO. Länsi-Himoksentie 4, 42100 Jämsä.
GPS: 61.8831, 25.29027 | Puh. 020 711 9210

Majoitus on käytettävissä tulopäivänä klo 16 alkaen, lähtöluovutus on lähtöpäivänä klo 12.
Mikäli saavut vastaanoton aukioloajan ulkopuolella, ota yhteyttä päivystysnumeroon puh. 020 711 9213 (päivystys 24h).
Vastaanoton aukioloajat löydät päivittyvästä Info Tulijalle-kirjeestämme: https://himoslomat.fi/tuloinfo/

SIIVOUS

Kun lähtösiivous on tilattu HimosLomilta, tulee asiakkaan lähtöpäivänä huolehtia, että loma-asunto jää
ns normaalin asumisen jäljiltä; likaiset astiat astianpesukoneessa tai tiskipöydällä, roskat roskiksessa,
tölkit ja pullot keittiön tiskipöydällä muovipusseissa, vuokraliinavaatteet ja -pyyhkeet eteisen lattialla
ja huonekalut paikoillaan, niin sisätiloissa, terassilla kuin piha-alueellakin.
Ohjeet löytyvät myös loma-asunnosta.
Loma-asunnossa ei saa tupakoida sisätiloissa, ulkona tupakantumpit on laitettava ehdottomasti tuhkakuppiin.
Muistakaa lähtiessänne sulkea ja lukita ovet ja ikkunat.

Lue lisää »
Varauskalenteri
 
Maaliskuu 2023
 

Ei hinnoiteltu

Ominaisuudet
Harrastusmahdollisuudet
Etäisyyksiä
  • Kauppa: 0,8 km
  • HimosAreena: 0,5 km
  • HimosCenter: 0,6 km
  • Pizzeria Mono: 0,5 km
  • Helsinki: 224 km
  • Jyväskylä: 59 km
  • Tampere: 93 km
  • Lahti: 117 km
  • Kuopio: 205 km
  • Turku: 251 km
  • Lappeenranta: 263 km
  • Vaasa: 269 km
  • Joensuu: 305 km
  • Oulu: 399 km
  • Rovaniemi: 614 km
Arvostelut (0 kpl)
Tästä kohteesta ei vielä ole käyttäjien kirjoittamia arvosteluja.
Yhteystiedot

Jäsenenä 18 vuotta
Jämsä.
Nettimokki.com ei ota vastuuta ilmoittajan antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun ilmoittaja on sen pyynnöstäsi vahvistanut.
Vaihtoehtoja lähistöllä
  • Himos Palace

    Himos Palace
    220 m², 14 vuodepaikkaa, 3 makuuhuonetta

    5 600 €/vko
  • Mökki Himoksella

    Mökki Himoksella
    68 m², 6 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    700 €/vko
  • Lammenranta

    Lammenranta
    97 m², 6 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    800 €/vko
  • HIMOKSEN TÄHTI B

    HIMOKSEN TÄHTI B
    65 m², 6 vuodepaikkaa, 3 makuuhuonetta

    950 €/vko
  • Koivula 27 (ex Piian Pirtti 1)

    Koivula 27 (ex Piian Pirtti 1)
    49 m², 8 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    290 €/vko
  • Villa Loimu

    Villa Loimu
    235 m², 16 vuodepaikkaa, 6 makuuhuonetta

    2 500 €/vko
  • Villa Quattro Himos

    Villa Quattro Himos
    180 m², 10 vuodepaikkaa, 4 makuuhuonetta

    Ei hinnoiteltu
  • Villa Breikki Alpha

    Villa Breikki Alpha
    70 m², 7 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    1 015 €/vko
  • Villa Mennis

    Villa Mennis
    50 m², 5 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    890 €/vko
  • HIMOKSEN TÄHTI A

    HIMOKSEN TÄHTI A
    65 m², 6 vuodepaikkaa, 3 makuuhuonetta

    950 €/vko
Katsotuimmat
  • Siniranta

    Siniranta
    52 m², 6 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    370-890 €/vko
  • Seitsemän Savua 6

    Seitsemän Savua 6
    57 m², 6 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    290-1 300 €/vko
  • Rukankuulto

    Rukankuulto
    52 m², 5 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    300-1 050 €/vko
  • Villa 1

    Villa 1
    90 m², 8 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    795 €/vko
  • Peukaloinen

    Peukaloinen
    97 m², 8 vuodepaikkaa, 4 makuuhuonetta

    550-1 700 €/vko

llmoitus on lisätty Suosikkeihin

Näet omat suosikkisi ylävalikon Suosikit-linkkiä klikkaamalla.
 
Näytä suosikkilista liikkeille

Alppitähti

Voit varata tämän mökin olemalla yhteydessä vuokranantajaan. Yhteystiedot näkyvät alla. Tätä mökkiä ei voi varata suoraan netistä.

Jäsenenä 18 vuotta
Jämsä.

Yhteystiedot

*Address

Viestisi on lähetetty

Vuokranantaja on sinuun yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.

 

Toiminto ei ole käytössä, koska olet kieltänyt evästeiden käytön tähän tarkoitukseen. Muuta valintojasi evästeasetuksista.