Tervetuloa Alma Ajo -käyttäjäksi!

Olet kirjautuneena Alma-tunnuksella
Käyttääksesi Alma Ajo -palveluita, sinun tulee hyväksyä Käyttöehdot.

Tervetuloa

Olet luonut Alma-tunnuksen .
Vahvista vielä sähköpostiosoitteesi ennenkuin voit käyttää tunnustasi.
Sähköpostiisi on lähetetty ohjeet vahvistamista varten.
Iso kartta

HIMOKSEN TÄHTI B

950 €/vko, Himos, Jämsä, Keski-Suomi Mökki-ID 10390. Sovintoraitti 2B,
42100, Jämsä. Www-sivut »
4 huonetta,
65 m²
6 vuodepaikkaa
3 makuuhuoneita
Rakennettu 2016
Kuvaus

VARAA KEVÄÄN VIIKONLOPPU PAKETTI TAI LOMAVIIKKO!

HIMOKSEN TÄHTI B, 7 HLÖN PARITALOHUVILA, PARAATIPAIKALLA!

Katso kohteen 3d virtuaaliesittely: https://my.matterport.com/show/?m=gpVqCRBeXYt

Esittelyvideo: https://vimeo.com/571383529

Talvelle 2023 löytyy vielä vapaita viikonloppuja, alkuviikkoja ja kokonaisia viikkoja. Kevättä kohti kun mennään, vilkastuu varausten määrä. www.elamyshuvilat.fi

TAPAHTUMAT 2023:
HIIHTOLOMAT 2023 joitain vapaita ajankohtia
PÄÄSIÄINEN. VAPAA
JUHANNUS 2023 MYYTY
ISKELMÄ 2023 MYYTY
JYSÄRI 2023 MYYTY

Varausehdot: https://bit.ly/3AehEqp

Tämä kodikas paritalohuvila sijaitsee 300m päässä rinteistä ja on Golf Resort -alueella. Huoneisto on valmistunut v. 2016. Sijainniltaan upeiden rinteiden ja golf-viheriöiden vieressä. Talvisin latuverkosto kulkee huvilan läheltä. Golfkentän lisäksi Himos Hotellin ja Himos Areenan palvelut ovat reilun kilometrin päässä. Terassilta näkyy 11.tee ja 10 väylän griini sekä rinteet.

Laadukkaasti sisustetun huoneiston alakerrassa on olohuone ja tupakeittiö, jossa on ruokapöytä kuudelle hengelle. Lisäksi alakerrassa on yksi makuuhuone, sauna sekä kylpyhuone, jonka yhteydessä wc. Olohuoneesta on upeat näkymät golfkentälle.
Yläkerrassa on kaksi makuuhuonetta, wc ja parveke.

Makuutilat:
Alakerrassa on yksi makuuhuone, jossa kaksi erillistä vuodetta.
Yläkerrassa on kaksi makuuhuonetta, joissa molemmissa kaksi erillistä vuodetta ja saa parivuoteeksi sekä parveke. Toisessa makuuhuoneessa Smart tv.

Poreallas:
Huvilassa on etelän suuntaisella terassilla ulkoporeallas 6 henkilölle, aurinkotuolit ja grilli. Vuokralainen vastaa itse kaasupullon täytöstä, jos pullo on tyhjä, vuokralainen täyttää itse kaasupullon omalla kustannuksellaan.

Keittiön varustus:
Jääkaappi-pakastin, induktioliesi, uuni, astianpesukone, kahvinkeitin, leivänpaahdin, mikroaaltouuni, astiasto, ruoanlaittovälineet.

Muu varustus:
Vuodevaatteet, siivousvälineet, kuivauskaappi, pesutorni, Smart TV x 2kpl, takka, lapsen matkasänky, 2 pulkkaa, auton lämmityspistoke, aurinkotuolit, terassipöytä + tuolit 6:lle, grilli.

Internet yhteys WLAN huoneistossa ja tv:ssä näkyy Netflix, Viasat etc kanavat omilla tunnuksilla.

Huomioitavaa:
Lemmikit eivät ole sallittuja tässä huvilassa.

Majoitushinta ei sisällä porealtaan käyttöä ( 160,00 €) eikä loppusiivousta (80,00 €). Molemmat kustannukset lisätään aina vuokrahinnan päälle . Liinavaatteet ja pyyhkeet tarvittaessa 22€/hlö. Grilli ( 150,00 €) jos haluat varmistaa että kaasupullon on täynnä.

Tiedustele viikko / vrk / vkl hintoja erikseen. HINNAT OVAT ALKAEN HINTOJA. Erityistapahtumien ja hiihtolomaviikkojen aikaan eri hinnat. Varauskalenteri elää koko ajan, joten tiedustele rohkeasti vapaita aikoja. Vuokrattavana useita huoneistoja, kaikki eivät näy julkisesti, joten kannattaa kysyä tilannetta. Viikonloppuisin kohdetta vuokrataan ainoastaan pe-su, ei vuorokausi vuokrausta.

Kauttamme saat tilattua myös golfpaketit ryhmille, catering palvelut kuten aamiaiset ja lounaat, sekä illalliset suoraan mökille. Varaamme myös puolestasi peliajat golfkentälle halutessasi sekä pöytävarauksen ravintola Hilpeään Hirveen. Kysy lisää!

Etäisyydet:
HimosCenter vastaanotto 2,2 km
Ravintola/hotelli 2 km
Himos Areena 2 km
Kauppa 2,2 km
Länsi-rinteet autolla / kävellen 2,9 km / 0,8 km
Pohjois-rinteet 4,5 km
Golf (1. väylä) autolla / kävellen 3,4 km / 0,4 km (mökin sijainti 1 väylää vastapäätä)

HUOM! Myöhäisempi huoneiston luovutus tai aikaisempi saapuminen 50,00 euroa lisätään vuokrahintaan.

Vuokrauksessamme on useita huoneistoja ja voimme majoittaa myös isomman porukan kerralla. Paritalohuviloiden huoneistot on mahdollista yhdistää väliovella myös isommalle ryhmälle. Mahdollisuus 3-5huoneiston vuokraukseen kerralla.

Koronainfo
Näin haasteellisena korona-aikana pyrimme siihen, että peruutustoimet ovat joustavia:
• Kun peruutus tehdään viimeistään 30 vuorokautta ennen saapumispäivää, veloitetaan peruutuskuluina 50%.
• Mikäli peruutus tehdään myöhemmin kuin 30 vuorokautta ennen saapumista, peritään 100% vuokrasta. Muutokset säätilassa, rinne- tai reittimäärissä tms. syyt eivät muuta peruutusehtoja.
• Sairaustapauksessa suosittelemme matkavakuutusta, joka korvaisi matkan peruuntumisesta aiheutuvat kulut.
• Mikäli tulisi viranomaisten määräämä yleinen matkustuskielto, voimme siirtää varauksen myöhemmälle, vastaavan hintaiselle ajankohdalle.

Himoksen Tähti vuokrataan aina loppusiivouksella, jota on tehostettu Covid19 myötä: siivoajat mm. käyvät läpi wc-tilat, keittiön ja ovenkahvat desinfioivalla puhdistusaineella.
Aktiivinen lomailu onnistuu turvallisesti, kun yhdessä pidetään huolta turvaväleistä.

Lue lisää »
Varauskalenteri
 
Maaliskuu 2023
 
vko Ma Ti Ke To Pe La Su
09272812345
106789101112
1113141516171819
1220212223242526
13
143456789
Ei vapaa
Vapaa
Hinnat (€)
vrk vkl vko
01.05.2021 - 30.09.2023260590950
Loppusiivous 80 €, Liinavaatteet/hlö 20 €
Ominaisuudet
Harrastusmahdollisuudet
Etäisyyksiä
  • Kauppa: 2,2 km
  • Bussipysäkki: 1,7 km
  • Lentokenttä: 63 km
  • Rautatieasema: 6 km
  • Pysäköinti: 0,01 km
  • Naapuriin: 0,02 km
  • Himos Center: 2,2 km
  • Himos Arena: 2 km
  • Hotelli/Ravintola: 2 km
  • Helsinki: 224 km
  • Jyväskylä: 59 km
  • Tampere: 93 km
  • Lahti: 117 km
  • Kuopio: 207 km
  • Lappeenranta: 244 km
Arvostelut (5 kpl)
Loma oli miellyttävä kaikin puolin.Kaikki oli kivan lähellä ja hyvät palvelut.Mökki oli siisti ja poreallas kruunasi kaiken.Vuokraisäntä ja emäntä olivat mukavia ,joustavia ja aina...
Loma oli miellyttävä kaikin puolin.Kaikki oli kivan lähellä ja hyvät palvelut.Mökki oli siisti ja poreallas kruunasi kaiken.Vuokraisäntä ja emäntä olivat mukavia ,joustavia ja aina tavotettavissa.Tullaan varmasti uudestaan.Iso Kiitos.
Lue lisää »
Minna Hiltunen - Vieraillut kohteessa helmikuussa 2022
Erinomainen mökki! Kaikki toimi kuten pitääkin. Sijainti täydellinen, olit sitten laskureissulla tai golfaamassa. Poreallas kruunasi vierailun🤩
Saky - Vieraillut kohteessa toukokuussa 2021
Mökki oli siisti ja varustelutasoltaan ylitti odotukset. Sijainti oli erinomainen, lyhyt kävelymatka keskustaan. Poreamme sekä grilli oli kovassa käytössä. Sähköauton sai ladattua pistokkeesta👍👍👍
Kuikka - Vieraillut kohteessa tammikuussa 2021
Mökki oli hyvässä kunnossa ja siisti. Täydellinen varustus, kaikki tarpeellinen löytyi. Ulkona oleva poreamme oli täydellinen sekä saunasta sai hyvät löylyt. Suosittelen!
Sa_mari - Vieraillut kohteessa syyskuussa 2020
Mökin omistajan vastaus 27.09.2020
Kiitos positiivisesta palautteesta, palvellaan mielellään myös jatkossa jos vaikka talvella tarpeita.
Ehdottomasti suosittelen ja varmasti tullaan uudestaan.
Virve - Vieraillut kohteessa huhtikuussa 2021
Yhteystiedot

Jäsenenä 2 vuotta
Jämsä.
Paras aika tavoitella: 24/7
Nettimokki.com ei ota vastuuta ilmoittajan antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun ilmoittaja on sen pyynnöstäsi vahvistanut.
Vaihtoehtoja lähistöllä
  • Himos Palace

    Himos Palace
    220 m², 14 vuodepaikkaa, 3 makuuhuonetta

    5 600 €/vko
  • Alppitähti

    Alppitähti
    255 m², 21 vuodepaikkaa, 8 makuuhuonetta

    Ei hinnoiteltu
  • Mökki Himoksella

    Mökki Himoksella
    68 m², 6 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    700 €/vko
  • Lammenranta

    Lammenranta
    97 m², 6 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    800 €/vko
  • Koivula 27 (ex Piian Pirtti 1)

    Koivula 27 (ex Piian Pirtti 1)
    49 m², 8 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    290 €/vko
  • Villa Loimu

    Villa Loimu
    235 m², 16 vuodepaikkaa, 6 makuuhuonetta

    2 500 €/vko
  • Villa Quattro Himos

    Villa Quattro Himos
    180 m², 10 vuodepaikkaa, 4 makuuhuonetta

    Ei hinnoiteltu
  • Villa Breikki Alpha

    Villa Breikki Alpha
    70 m², 7 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    1 015 €/vko
  • Villa Mennis

    Villa Mennis
    50 m², 5 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    890 €/vko
  • HIMOKSEN TÄHTI A

    HIMOKSEN TÄHTI A
    65 m², 6 vuodepaikkaa, 3 makuuhuonetta

    950 €/vko
Katsotuimmat
  • Siniranta

    Siniranta
    52 m², 6 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    370-890 €/vko
  • Seitsemän Savua 6

    Seitsemän Savua 6
    57 m², 6 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    290-1 300 €/vko
  • Rukankuulto

    Rukankuulto
    52 m², 5 vuodepaikkaa, 1 makuuhuonetta

    300-1 050 €/vko
  • Villa 1

    Villa 1
    90 m², 8 vuodepaikkaa, 2 makuuhuonetta

    795 €/vko
  • Peukaloinen

    Peukaloinen
    97 m², 8 vuodepaikkaa, 4 makuuhuonetta

    550-1 700 €/vko

llmoitus on lisätty Suosikkeihin

Näet omat suosikkisi ylävalikon Suosikit-linkkiä klikkaamalla.
 
Näytä suosikkilista liikkeille

HIMOKSEN TÄHTI B

Tee mökkivaraus alla näkyvällä lomakkeella. Mökkivarauksen lähettämisen jälkeen sinuun ollaan yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.

Mökinvaraus

*Tulopäivä
*Kesto
(Lähtö , klo )
*Henkilöitä
Valitse henkilömäärä
Hinta yhteensä

0

Yhteystiedot

Varauksesi on lähetetty

Vuokranantaja on sinuun yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.

 

Toiminto ei ole käytössä, koska olet kieltänyt evästeiden käytön tähän tarkoitukseen. Muuta valintojasi evästeasetuksista.