HUOMIOITAVAA--TÄTÄ MÖKKIÄ VUOKRAA VAIN (katso mökin omistajan yht.tiedot)--
Mökki sijaitsee rauhallisella paikalla tien päässä. Mökillä on tunturinäkymät. 70 m2 + 30 neliöä matalampaa nukkuma/käyttö tilaa yläkerrassa.
Ylä-ja alakerran tilavat terassit avautuvat etelän suuntaan.
-Pihapiirissä on nuotio/grillaus paikka,kesä aikaan paremmin.
-Myös yli 100 v-vanha Aitta rakennus + terassi.Aittarakennus on toiminut ennenvanhaan asuinrakennuksena ja savupirttinä 2:lle perheelle Jauhojärvellä.
-Vuokrataan myös lyhyempiä aikoja ja viikon loppuja ympäri vuoden,mm kesä ja ruska-aikaan.
-ympäristössä on hyvät/rauhalliset kangasmaastot,patikointiin ja pyöräilyyn
Luontoporukka - Vieraillut kohteessa helmikuussa 2015
8 / 10 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
siisteys ok kunto ja varustetaso ok sianti ja luotetavuus myös ok myös ladut menevät mökin vierestä on hyvä.
vieriväkivi ei sammaloidu - Vieraillut kohteessa joulukuussa 2015
5 / 6 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Mökki soveltui alakerran osalta hyvin myös pyörätuolin käyttäjälle. Rauhallinen sijainti ja lyhyt matka rinteisiin.
Masa 31.01.2018
4 / 4 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
mökki on kodikas -ajatuksella sisustettu-raikas puhdas ei tunkkaisen tuntoinen eikä homeen hajuinen.Paikkana hyvä -,pienille lapsillekin turvallinen myös sijainninsuhteen -tien päässä, pulkka mäkikin...
mökki on kodikas -ajatuksella sisustettu-raikas puhdas ei tunkkaisen tuntoinen eikä homeen hajuinen.Paikkana hyvä -,pienille lapsillekin turvallinen myös sijainninsuhteen -tien päässä, pulkka mäkikin pihassa.Hyvät oleskelu tilat ei ahtaan tuntoinen yhtään.
Meeri -Paavo - Vieraillut kohteessa maaliskuussa 2015
3 / 5 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Mökki on hyvällä paikalla.Latuverkosto menee 100m päästä ja kelkkareitti lähellä-
-tie päättyy mökille-lapset voi rauhassa telmiä piha-alueella-tunturi näkyy valoineen ikkunasta.
-Mökki tilava ja...
Mökki on hyvällä paikalla.Latuverkosto menee 100m päästä ja kelkkareitti lähellä-
-tie päättyy mökille-lapset voi rauhassa telmiä piha-alueella-tunturi näkyy valoineen ikkunasta.
-Mökki tilava ja käytännöllinen perhemökki-
-tosi hyvät löylyt saunassa-puukiuas,vesisöiliöllä joka antaa kosteutta
Nettimokki.com ei ota vastuuta ilmoittajan antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun ilmoittaja on sen pyynnöstäsi vahvistanut.
Tee mökkivaraus alla näkyvällä lomakkeella. Mökkivarauksen lähettämisen jälkeen sinuun ollaan yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.
Varauksesi on lähetetty
Vuokranantaja on sinuun yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.
Toiminto ei ole käytössä, koska olet kieltänyt evästeiden käytön tähän tarkoitukseen. Muuta valintojasi evästeasetuksista.