Huhtinen on entinen maatilan päärakennus, tiilitalo Näsijärven rannassa.
Talossa on vesikiertoinen keskuslämmitys, mikä mahdollistaa ympärivuotisen asumisen. Keväällä 2022 asennettiin myös ilmalämpöpumppu, millä voi viilentää sisäilmaa tarvittaessa kesähelteillä. Huhtista vuokrataan myös pitemmiksi ajoiksi.
Sisustus on melkein alkuperäisessä 1980-luvun retro-hengessä.
Huhtisella on mahdollisuus myös muutamaan lisävuoteeseen.
Tilat soveltuvat hyvin myös kokouksiin. Kysy tarjous vuokrahinnasta ilman saunaa ja yöpymisiä enintään 15 osallistujalle!
Erillinen autotalli on sisustettu harrastetilaksi.
Omaa, matalaa rantaa on satakunta metriä ja pihassa on reilusti tilaa ulkoleikeille.
Vuokrahintaan sisältyvät mm. kaasugrillin kaasu, polttopuut ja soutuvene.
Ihana paikka ja toimivat tilat. Etätyöläiselle runsaasti työpöytätilaa ja omaa rauhaa.
Etätyöläinen - Vieraillut kohteessa lokakuussa 2020
Mökin omistajan vastaus 09.01.2021
Kiitos kannustavasta palautteesta! Tällä hetkellä on käytettävissä kaksi eri työtilaa. -Tervetuloa uudelleen!
2 / 2 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Todella siisti mökki, olohuoneesta näkee mahtavasti järvenrannan/ laiturin, keittiöstä avautuu peltomaisema. Iso nurmipiha 😊 tehokas kiuas jossa hyvät löylyt 👍 olisin tykännyt jos ranta olisi ollut...
Todella siisti mökki, olohuoneesta näkee mahtavasti järvenrannan/ laiturin, keittiöstä avautuu peltomaisema. Iso nurmipiha 😊 tehokas kiuas jossa hyvät löylyt 👍 olisin tykännyt jos ranta olisi ollut siistimpi eli vähemmän ulpukoita ja ruohoja, niin olisi kivempi uida.
Kiitos kannustavasta palautteesta ja tervetuloa toistekin!
1 / 1 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Ihanan rauhallinen miljöö, ja sisustus kivan värikäs.
Meidän porukka kaipas lisää isoja lusikoita, muutaman makkaratikun ja kiukaaseen vähän lisää kiviä. Muuten kaikki oli kunnossa.
Katja Huhtala - Vieraillut kohteessa joulukuussa 2021
Mökin omistajan vastaus 02.01.2022
Kiitos palautteesta ja käynnistä!
Tervetuloa toistekin!
1 / 1 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Kaikki oli ok. ja pidimme ympäristöstä. Retrous rentoutti kummasti... ja tietenkin rauhallinen ja harmoninen pihapiiri lintuineen ja eläimineen. Peuroja ja jäniksiä oli kiva katsella.
Pirjo Vuorela - Vieraillut kohteessa toukokuussa 2021
1 / 1 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Ihana talo järvinäköalalla. Avara piha. Talon kunto ja varustelut ok. Saunassa hyvät löylyt ja se pysyi pitkään lämpimänä. Viihdyttiin hyvin 🙂
Katja Huhtala - Vieraillut kohteessa joulukuussa 2020
Mökin omistajan vastaus 13.01.2021
Kiitos käynnistä, palautteesta ja kehittämisehdotuksista! Tervetuloa toistekin!
1 / 1 käyttäjää piti tätä kommenttia hyödyllisenä.
Todella sujuva vuokraus. Kaikki sujui ongelmitta. :)
Heli Hakio - Vieraillut kohteessa joulukuussa 2020
Nettimokki.com ei ota vastuuta ilmoittajan antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun ilmoittaja on sen pyynnöstäsi vahvistanut.
Tee mökkivaraus alla näkyvällä lomakkeella. Mökkivarauksen lähettämisen jälkeen sinuun ollaan yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.
Varauksesi on lähetetty
Vuokranantaja on sinuun yhteydessä maksamiseen ja muihin käytännönjärjestelyihin liittyvistä asioista.
Toiminto ei ole käytössä, koska olet kieltänyt evästeiden käytön tähän tarkoitukseen. Muuta valintojasi evästeasetuksista.